"שלב התכנון הינו אחד השלבים החשובים ביותר בשיפוץ, לכן נכון להקדיש לו מחשבה רבה
אופן החלוקה של החלל ישפיע על ביתכם הן מהבחינה הפונקציונאלית והן מבחינה אסתטית"

הכרנו  בפגישת היכרות. התלהבנו אחד מהשניה ומהיציאה לדרך משותפת. חתמנו על הסכם. ועכשיו, איך מתחילים?

השלב הראשון הוא שלב התכנון.

התהליך שלנו מתחיל בשיחה שמטרתה להכיר אתכם טוב יותר ולהגדיר מהם הצרכים שלכם היום ובעתיד. אני מאמינה שתכנון בית, לא משנה מה גודלו והיכן הוא ממוקם זאת פריבילגיה והזדמנות פז לעצור ולבחון את חייכם, לשאול מה עושה לי טוב היום בבית הנוכחי שלי? מה נוח לי ומה נעים לי לראות? וגם כמובן מה חסר וחשוב לנו שיהיה בבית הבא ?

בעזרת תשאול אישי בפגישת ערב נינוחה, עדיף עם יין טוב, נבנה פרוגרמה, רשימת צרכים.
הפרוגרמה חשובה כדי שאגיע לתכנן את ביתכם כשאני יודעת בדיוק איזה בית ישרת אתכם, רק כך אוכל לחלק את החלל בהתאם. מספר שאלות לדוגמא: מה מספר האנשים שצפויים להתגורר בבית? האם יש צורך בחדר עבודה? האם אתם אוהבים לארח? האם אתם אוהבים לבשל? האם אתם רואים טלוויזיה בסלון? בחדר השינה? האם אתם אוהבים אמבטיה או מקלחת? איזה סוג איחסון דרוש לכם? האם יש לכם פריט אומנות שחשוב לכם להציג בבית הבא?  ועוד ועוד שאלות

במקביל לכך, אבקש מכם להמציא תכנית מדידה מדוייקת, אם ישנה כזאת, או שאגיע בעצמי למדוד את החלל במדוייק.

על בסיס המדידה ורשימת הצרכים שהגדרנו יחד, אתכנן מספר חלופות תכנוניות לביתכם. במידה ותרצו תוכלו לשלב בין התכניות או לבחון אפשרויות נוספות. איני מגבילה במספר האפשרויות שנבחן. שלב זה מסתיים בגיבוש תכנית מערך ריהוט. 

שלב התכנון מהווה עבורי את אחד השלבים החשובים ביותר בשיפוץ, נכון להקדיש לו מחשבה רבה. אופן החלוקה של החלל ישפיע על ביתכם הן מהבחינה הפונקציונאלית והן מבחינה אסטטית.

בסוף שלב התכנון תהיה בידכם תכנית מערך ריהוט בקנ"מ 1:50 עם מידות החללים והרהיטים.

קרא עוד

שלב תכניות העבודה.

עם תכנית מערך ריהוט ביד, שמאפשרת לדמיין כל חדר שבה, עד לפרט האחרון, ניתן לתרגם אותה להוראות ביצועיות לקבלן בשטח, כלומר לתכניות עבודה.

ראשית נפגש לעבור על שאלות הקשורות לתכניות. נבחן מושגי יסוד כגון: סוללה, אינטרפוץ, ראש גשם, ברז קיר… נעבור על שיטות תאורה שונות כגון: לדים, האלוגן, ספוטים… מיזוג אוויר מרכזי אל מול מפוצל עילי… ושאלות נוספות שעליהן נענה יחד.

סט התכניות הראשון שאוציא עבורכם יהיה סט תכניות לתמחור. אותו תעבירו למספר בעלי מקצוע, תוכלו גם להשתמש בבעלי המקצוע שאני מכירה וממליצה לעבוד איתם.
בהמשך לתמחור נעשה סבב שינויים נוסף בתכניות ולאחריו נוציא סט תכניות מושלם לביצוע.

בסוף שלב זה יהיו בידיכם סט תכניות עבודה בקנ"מ 1:50 הכולל תכנית בניה, אינסטלציה, חשמל (בקנ"מ 1:25), מיזוג אוויר ותקרות מונמכות, תכנית ריצוף ופריסות חדרי רחצה. 

קרא עוד

שלב הפיקוח.

התחלנו בנייה או שיפוץ, על אף שהקבלן הנבחר מתחייב לעשות הכל לפי התכניות, לרוב בשטח ישנם אי דיוקים וכמו כן עולות באופן טבעי בעיות שיש לתת להן מענה (עמוד, הנמכת תקרה, סטיות בניה וכו').

הפיקוח הוא למעשה ליווי של הבנייה או השיפוץ, לאורך כל התהליך הכולל ביקורים נקודתיים בציוני דרך, כגון: הנחת הבלוק הראשון של בניית הפנים, סימון נקודות חשמל, סימון אינסטלציה וכו'.

שלה זה ייתן לכם עידכון שוטף לגבי הנעשה בשטח. 

קרא עוד

שלב בחירת חומרים בנויים.

שלב זה מתחיל בהגדרת הסגנון האישי שלכם, לכן, אבקש שתבחרו תמונות של השראות, חדרים מעוצבים שאהבתם, צבעוניות שנעמה לכם ויחד נגדיר מהו הסגנון העיצובי של הדירה. כמו כן, נקדיש מחשבה להגדרת התחושה הרצויה בבית החדש, למשל "חם" "נקי" "ביתי" "מרשים" "אלגנטי", כל אלו יעזרו לי לכוון אתכם בבחירות החומרים ולעצב בית שיעניק לכם את אותן התחושות.

מהם אותם חומרים בנויים? אריחי ריצוף, אריחי חיפוי קיר, פרקט, שליכט צבעוני, בריקים, כלים סנטריים, אבן קיסר, דלתות פנים וחוץ, חלונות  ועוד. כלומר כל החומרים הקשורים לתהליך הבנייה והשיפוץ, בהם לרוב מעורב גם הקבלן.

כחלק מבחירת החומרים הבנויים נתכנן ונוציא לביצוע גם את "הנגרות הרטובה": נגרות המטבח וחדרי הרחצה, כחלק אינטגרלי מהבחירות שנעשות לפני "קבלת מפתח" בבנייה ושיפוץ. נשווה בין מספר חברות הקיימות בשוק ונגרים ואני אלווה את התכנון ואוודא כי הוא אידיאלי עבורכם. כמו כן, נבחר את החומרים של המטבח וארונות האמבטיה היוצאים לביצוע כחלק מהעיצוב ההרמוני של הבית.    

קרא עוד

שלב הלבשת הבית.

בהמשך לרקע של הבית הקיים ( הריצוף, החלונות, האריחים…) נמשיך את הקו העיצובי הנבחר ע"י בחירות של רהיטים ואביזרים, טקסטיל, אומנות ועוד באותה סכמת צבעים ובחומרים המשתלבים יחד.

נזכור איזה סגנון הגדרנו לבית מלכתחילה ונעמיק את הפירוש להגדרות שנתנו. מה שיהיה לנגד עיני בכל עת הוא תיאור התחושות שהגדרת לבית, לשם אני מכווונת.

אני תמיד ממליצה לעצב בית שיהיה רגשי עבור בעליו, עם פריטים שמעלים זכרונות או רגש, למשל צילומים מאירועים או טיולים, אומנות שעשיתם בעצמכם או מישהו ממשפחתכם, תמונות של המשפחה או פריטים שליוו אתכם לאורך שנים. בקיצור, פריטים המשמחים אתכם. זה יהיה גם הקו המנחה בבחירות של פריטים חדשים שיעוררו בכם שמחה, התרגשות והתלהבות, כמו בכל התאהבות אם הרגשתם ככה ביום שקניתם את הספה/מיטה/תמונה כנראה שתרגישו ככה גם אחרי שנים.

כחלק מהלבשת הבית אתכנן עבורכם נגרות אומן, כלומר נגרות בהתאמה אישית, שידת כניסה, ספרייה, ארון בגדים, חדר עבודה ועוד… כל רהיט יתוכנן בהתאם לחפצים המיועדים להתאחסן בו ובאופן כזה שישתלב בעיצוב ויוסיף לו.

מעל הכל, בשלב הלבשת הבית אני שם כדי ליצור חלל הרמוני ושלם שעוטף אותנו מהרגע שאנחנו נכנסים אליו ונעים לנו לשהות בו, מכיוון שהוא הרמוני, סימטרי ומאוזן.

את אופי הליווי נקבע יחד, יש לקוחות שמעוניינים שאעשה את כל התהליך בעצמי ויש כאלו שמעוניינים להיות מעורבים בכל פרט, הבחירה בידיכם.

קרא עוד