הבית במגדל צמרות

הבית הוא בפרוייקט צמרות בהרצליה, בקומה ה- 13, כ- 115 מ"ר פלוס מרפסת של 12 מ"ר.
מיועדת למגורים של זוג וילדם בן ה- 10.

בעלת הדירה, במקור מפינלנד, שיתפה אותי בחוויות מגורים עם בית מלא בצבעים חמים וביקשה שגם בבית הזה נעיז עם צבעים חזקים אבל באופן שלא יקטין את הדירה ויתאים למזג האוויר הישראלי – כך שישאר חלל מואר ומרווח.
ההחלטה לשלב גוון בורדו בחלל הציבורי נבעה מכך שזהו צבע חם ונועז אך יש בו גם איפוק אלגנטי  שמשתלב יפה עם החלל המואר, באופן הרמוני שגורם לו להרגיש טבעי בבית. לב הבית הינו הסלון עם המטבח כדי שביחד של המשפחה ועם האורחים יהיה ביחד – מפחינת התחושה ואווירה עם הריחות וחווית הבישול. היתה חשיבות רבה לתכנון אי שמחבר בין הסלון ומטבח, שמשלב ישיבה ואכן המקום המרכזי על דיירי הבית, לארח, לקרוא עיתון בבוקר, לדבר תוך כדי בישול.

הצורך העיקרי שהודגש בפרוגרמה הוא הצורך באיחסון. היום בבית ישנם המון ארונות בנישה ונגרות שתוכננה תוך מחשבה שלכל דבר ספציפי יהיה מקום שלו (מגבות, סדינים, כלי מטבח, ארונות בחדרים ועוד) ולכן בשלב התכנון דאגנו להמון ארונות בנישה ברחבי הבית שאינם בולטים לעין אבל משמעותיים מאוד למראה הבית המסודר.

כשנכנסים לדירה ישנה מבואת כניסה קטנה ושימושית, בה יש איחסון בארון מעילים, מדף לכובעים, מתלה לתיקים וספסל לשבת לנעול נעלים. כמו כן קיר משרבייה שיוצר תחושה של הפרדה בין הכניסה לחלל הבית שחוצץ לעוד צעד בין החוץ לפנים.

הדירה מחולקת לחלל ציבורי וחלל פרטי. הסלון, המטבח ופינת האוכל מסודרים באופן ספייס ומהם יציאה למרפסת. מרפסת הדירה צופה לגינה גדולה וירוקה שעוקפת את בנייני צמרות ולבריכת הבניין כך שניתן לשבת בה ולצפות בילד המשחק למטה עם הילדים של השכנים. 
מתוך הסלון, ישנו מקטע של קיר בריקים עם מדפים, עליהם מוצגים דברי אומנות פיניים ותמונות המשפחה, שנותנות תחושה של בית ומזכירות רגעים מאושרים ואנשים אהובים.